Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Bezpieczeństwo

Pod pojęciem bezpieczeństwa systemu informatycznego możemy rozumieć bezpieczeństwo pojedynczej stacji roboczej, serwera, całej sieci a także bezpieczeństwo informacji krążących pomiędzy węzłami sieci, oraz danych zgromadzonych w bazach dostępnych za jej pośrednictwem.

Naruszenie bezpieczeństwa może przynieść znaczne straty finansowe i utratę zaufania Waszych klientów.

Bezpieczeństwo systemu możemy podzielić na bezpieczeństwo fizyczne i bezpieczeństwo oprogramowania. Bardzo ważnym elementem jest wybór miejsca umieszczenia serwera oraz ograniczenie liczby osób które maja do niego fizyczny dostęp. Taka wydzielone miejsce zwyczajowo nazywa się serwerownią. Powinno być umieszczona z dala od holów, korytarzy, drzwi muszą być wzmocnione a futryny solidnie umocowane.

Przy bezpieczeństwie stacji roboczych ważna jest kontrola dostępu i zabezpieczenie przez kradzieżą. Każda stacja posiada możliwość zabezpieczenia za pomocą hasła BIOS-u i konsoli. Należy podjąć odpowiednie kroki pozwalające zidentyfikować sprzęt po jego kradzieży, co jakiś czas trzeba przeprowadzać inwentaryzację, zapisywać producenta, model i numer sprzętu.

Także obecność modemów zdecydowanie obniża bezpieczeństwo sieci. O ile jest to możliwe powinniśmy wyeliminować korzystanie z modemów lub ewentualnie wykluczyć możliwość wdzwaniania się do systemu. Korzystanie z modemów w znacznym stopniu zwiększa możliwość wycieku danych na zewnątrz.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo oprogramowania polega ono głównie na szyfrowaniu danych i transmisji między komputerami czy placówkami, pilnowaniu aby hasła były regularnie zmieniane, kontroli jakie dane udostępniamy na zewnątrz, wyłączeniu usług których nie używamy, korzystaniu tylko z oprogramowania pochodzącego z wiarygodnego źródła, aktualizowaniu oprogramowania, kontroli antywirusowej, uszczelnianiu firewalla itp.

Nasza firma pomoże Państwu podwyższyć poziom bezpieczeństwa w firmie, wykryć dziury w zabezpieczeniach, polecimy odpowiednie oprogramowanie szyfrujące, z konfigurujemy tak serwery aby można było bezpiecznie z nich korzystać bez obawy wycieku danych lub włamania. Doradzimy jakie zmiany należy wprowadzić w postępowaniu, pomożemy wypracować odpowiednie procedury bezpieczeństwa.

Zapraszamy do współpracy a w przypadku pytań prosimy o kontakt.